Koci dramat
fot.: zdjęcie poglądowe
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Koci dramat

Mały kotek skoczył z balkonu na 9. piętrze bloku i zginął na miejscu. Sytuacja miała miejsce na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej. Przyczyną nieszczęścia był niewłaściwie osiatkowany balkon.Kociak z 10. piętra dostał się niżej. A stamtąd nikt nie był w stanie go wydostać. Wynajmujący to mieszkanie wyjechali za granicę. W pomoc zaangażowali się natychmiast bielscy strażacy, ale wykorzystanie ich drabiny okazało się niemożliwe. Było zbyt mało miejsca…. 
 
- Byli bardzo pomocni. Przyjechali na miejsce dwukrotnie, odmierzali czy jest możliwość podstawienia samochodu z drabiną – opowiada Sabina ze stowarzyszenia "Dla braci mniejszych". Posłuchaj Niestety, okazało się, że rozstawienie drabiny jest zbyt niebezpieczna i strażacki samochód mógłby się przewrócić.
 
Próbowano pomóc zwierzęciu na wszelkie możliwe sposoby. Podkładano deski pomiędzy oknem a balkonem, a mieszkańcy stojący na dole rozciągnęli siatkę i trzymali ją przez ponad dwie godziny zabezpieczając kota w razie upadku. Przestraszone zwierzę docierało jednak tylko do połowy deski, a później wracało z powrotem na balkon. Posłuchaj
 
Planowano ściągnąć na miejsce alpinistę, który mógłby dostać się na 9. piętro z dachu i w ten sposób wydostać kota. Ustalono też właścicieli mieszkania, którzy specjalnie z kluczami, jechali do Bielska-Białej. 
 
20 minut przed ich przyjazdem, kotek widząc ludzi w jednym z okien próbował się do nich dostać. Na balkonie był już 26 godzin. Skoczył i spadł. 
 
Jak przyznają sami mieszkańcy, to już trzeci adoptowany zwierzak, który zginął spadając z balkonów na osiedlu Beskidzkim, tylko w ciągu jednego tygodnia!
 
Jeśli macie kota i mieszkacie w bloku, siatkujcie balkony. I to nie siatką służącą do innych celów, ale taką specjalistyczną, którą kupuje się w sklepie zoologicznym – apelują wolontariusze organizacji pomagających zwierzakom.


Na zdjęciach poniżej - przykłady właściciwie osiatkowanych okien.  
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: