Zmieniono zasady. Mieszkańcy pytają: gdzie mamy parkować?
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zmieniono zasady. Mieszkańcy pytają: gdzie mamy parkować?

Mieszkańcy kamienicy vis a vis urzędu miasta w Bielsku-Białej mają żal o to, że pozbawiono ich możliwości parkowania na parkingu przy budynku magistratu. Tak jest od początku lipca. Mogą korzystać z parkingu za kamienicą, ale tam miejsc postojowych jest zaledwie 6, a w kamienicy zamieszkuje 15 rodzin.- Mieliśmy do dyspozycji parking, gdzie mogliśmy normalnie przyjechać. Wjechać na parking, jak człowiek wysiąść z samochodu, a w tej chwili jest walka o miejsce za naszą kamienicą [...]. Ostatnio jeździłem 40 minut po Bielsku i szukałem miejsca parkingowego - opowiadał nam mieszkaniec kamienicy przy Pl. Ratuszowym 4. Z parkingu, który dotychczas mieli do dyspozycji mieszkańcy, teraz mogą korzystać w weekendy, a w dni robocze po godz. 18.00 (do 7.00).

Jak urząd argumentuje zmiany? - Cała sprawa wyniknęła z tego, iż ten parking [...], tam są drogi pożarowe i sposób ustawienia tych samochodów powodował, że ta droga pożarowa była cały czas zablokowana, więc postanowiliśmy [...] uporządkować temat parkowania pojazdów. To oczywiście wiązało się z tym, że tych miejsc parkingowych ubyło - mówił nam Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej. Posłuchaj.

Wskazano mieszkańcom, że mogą wykupić abonament na parkowanie w strefie, także przy urzędzie. Mieszkańcy mówili nam, że nie jest dla nich problemem wykupienie karty parkingowej. Problem tkwi w czym innym. W godzinach pracy urzędu - na parkingach w bezpośrednim sąsiedztwie - także ciężko znaleźć wolne miejsce. - [...] Sąsiadka wyjeżdża do przedszkola z dzieckiem o 6.00, budzi specjalnie dziecko, ponieważ jak wyjedzie później, to nie ma gdzie stanąć. Dlatego jest to dla nas wielki problem - dodaje lokatorka kamienicy vis a vis urzędu. Posłuchaj

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: