Zmiany w strefie płatnego parkowania. Od września!
Magda FritzMagda Fritz

Zmiany w strefie płatnego parkowania. Od września!

Z bielskich ulic znikną parkingowi inkasenci, za postój w centrum zapłacimy tylko w parkomatach.Od września za postój w Bielsku-Białej zapłacimy tylko w parkomacie. Trwa montaż 55 urządzeń na bielskich ulicach i parkingach.

Parkomaty będą przyjmowały gotówkę, będzie można płacić kartą płatniczą i BLIK-iem oraz przez aplikacje mobilne. "Trzeba pamiętać, żeby zrobić to zaraz po zaparkowaniu"- mówi Marek Paszek z działu parkingów Miejskiego Zarządu Dróg. Posłuchajcie. 

Nowe zasady oznaczają, że z ulic znikną parkingowi pobierający opłatę. Nie będzie można tez za postój zapłacić później- do 14 dni, jak to jest obecnie. Część z obecnych inkasentów będzie po 1 września kontrolowała uiszczanie opłat.

Co ważne, wielkość strefy nie zmieni się. Nadal obejmować ona będzie ok. 1100 miejsc postojowych. Bez zmian pozostaną też opłaty za pozostawienie samochodu. Przypomnijmy, że za pierwszą godzinę parkowania płacimy 2 zł, za drugą- 2,30 zł, za trzecią- 2,50. Każda kolejna kosztuje 2 zł. Opłaty obowiązują w tygodniu w godzinach od 8:00 do 16:00. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: