Zdecydowana większość pasażerów nosi maseczki
fot. MZK w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zdecydowana większość pasażerów nosi maseczki

Taki wniosek płynie po akcji przeprowadzonej w autobusach bielskiego MZK i na przystankach.Drugi raz w tym półroczu urzędnicy ratusza w Bielsku-Białej razem ze strażą miejską sprawdzali, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W ramach akcji rozdawano ulotki i jeśli ktoś nie miał zasłoniętych ust i nosa, to dostał maseczkę. Podejmowane dziś działania kontynuować będzie straż miejska.

Podobne spostrzeżenia mają kierowcy MZK w Bielsku-Białej. - Zdarzały się przypadki takie, że byli pasażerowie bez maseczek, ale w większości [...] chodzą w maseczkach - mówi Michał. - Zauważyłem, że pasażerowie starają się jeździć w maseczkach, przestrzegać zasad higieny. Myślę, że dużo takie akcje robią [...] - dodaje Sebastian. Posłuchaj.

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy wszystkich, do odwołania. Wyjątkiem w tych przepisach objęto dzieci do ukończenia 5. roku życia a także osoby z zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawne intelektualnie. Obowiązek nie dotyczy także tych osób, które mają trudności w samodzielnym zakryciu ust i nosa.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: