Zajął miejsce skazanej przez sąd
fot.: Starostwo Powiatowe w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zajął miejsce skazanej przez sąd

Nowy radny zasiadł w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Zajął miejsce skazanej przez sąd Beaty M., która żądała łapówki i sfałszowała dokument.Dziś w trakcie sesji ślubowanie złożył Czesław Chrapek z listy zgłoszonej przez KW Prawo i Sprawiedliwość. Posłuchaj
Objął mandat radnego z okręgu wyborczego nr 5, który obejmuje gminę Skoczów. W radzie zajął miejsce „zwolnione” przez Beatę M. wybraną z tego samego okręgu i tej samej listy (PiS).   
 
Mandat radnej wygasł w związku z uprawomocnieniem się skazującego wyroku Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, który utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Cieszynie.
Beata M. dopuściła się przestępstwa nie sprawując jednak mandatu radnej, a pracując jako sekretarz gminy Skoczów. W związku z pełnieniem tej właśnie funkcji, w zamian za zawyżenie rachunku będącego zapłatą za występ jednego z zespołów na Spartakiadzie Rodzinnej Sołectw i Osiedli Gminy, zażądała korzyści majątkowej. Miała podrobić także podpis przedstawicielki zespołu na rachunku wystawionym gminie. O sprawie informowaliśmy TUTAJ
 
Po wygaśnięciu mandatu radnej (nastąpiło to 16 czerwca 2002 r.) jej miejsce w radzie powinien zająć kolejny kandydat z listy wyborczej, który uzyskał największą liczbę głosów. Okazał się nim właśnie Czesław Chrapek. Dlaczego jednak objął mandat z tak dużym opóźnieniem?
- Odpis orzeczenia sądu, wraz z klauzulą wykonalności w stosunku do skazanej Beaty M.  otrzymałem dopiero w ostatnich dniach grudnia minionego roku. Równie późno odpis orzeczenia dotarł do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, prowadzącego czynności związane ze zmianą radnego - tłumaczy Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.
 
Warto dodać, że wkrótce nastąpi kolejna zmiana w składzie Rady Powiatu Cieszyńskiego. Ta związana będzie z wygaśnięcia mandatu zmarłego 1 stycznia 2021 roku Janusza Dziedzica. Dziś radni uczcili pamięć samorządowca.
Janusz Dziedzic był członkiem zarządu powiatu w latach 2014-2018, wieloletnim pracownikiem Starostwa Powiatowego w Cieszynie, a ostatnio kierownikiem Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu.  
 
 
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: