Zachęcają do kibicowania i rozdają piłki
fot. nadesłane
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zachęcają do kibicowania i rozdają piłki

Piłkarskie mistrzostwa Europy, i emocje z nimi związane, będą nam towarzyszyć przez najbliższe tygodnie. W parafii ewangelickiej w Szczyrku zachęcają do kibicowania i idą o krok dalej... Ks. Jan Byrt zorganizował akcję zbiórki piłek, które trafią do dzieci i młodzieży.- Widząc młodzież, która po pandemii jest - mówiąc po góralsku - "zastoto", chcemy ich wszystkich zmobilizować do tego, by - tak jak to dawniej bywało - do południa z rówieśnikami grali w piłkę, a po południu oglądali mecze - komentował dla na ks. Jan Byrt.  

Piłki rozdawane będą po specjalnych nabożeństwach, które do końca Euro odprawiane będę w kościele w Szczyrku-Salmopolu (w każdą niedzielę o godz. 11.00).

Udało się już zebrać 250 piłek i tym samym, każde dziecko dziś po nabożeństwie zostało obdarowane. To prezenty przekazane przez samorządowców i polityków z naszego regionu. W tym tygodniu do parafii mają dotrzeć piłki m.in. od szefa PZPN - Zbigniewa Bońka i od Piotra Żyły. 

- Drużyna jest jak Kościół chrześcijański, cała parafia walczy o zwycięstwo, każdy ma swój talent i tym talentem służy chrześcijaństwu. Każdy sobie pomaga i razem walczymy o zwycięstwo - dodaje duchowny ewangelicki. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: