Za darmo sprawdzają stan techniczny autaJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Za darmo sprawdzają stan techniczny auta

Czy mamy dobrze ustawione światła? Czy hamulce są sprawne? Do soboty włącznie kierowcy z Bielska-Białej, ale także przejeżdżający przez to miasto, mogą skorzystać - bezpłatnie - z diagnostyki stanu technicznego pojazdu.Badanie wykonuje stacja diagnostyczna przy ul. Cieszyńskiej 336. To akcja prowadzona wespół z Wydziałem Ruchu Drogowego. Dziś do południa z bezpłatnego badania skorzystało już kilkunastu kierowców. Posłuchaj.
 
Ważna informacja jest taka, że to bezpłatne badanie stanu technicznego, po którym diagnosta powie nam, co trzeba ewentualnie naprawić. To nie jest przegląd techniczny pojazdu, za który otrzymamy pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym.

- To jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Czy pojazd jest bezpieczny? Czy ma prawidłowe oświetlenie [...]? Układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy i zużycie opon - opowiada Mariusz Głodzik.Posłuchaj.

Najczęściej wykrywane nieprawidłowości to właśnie zużyte opony i ich tzw. dojeżdżanie tuż przed wymianą. Powszechnym problemem jest także prawidłowe ustawienie świateł.

Do piątku bezpłatnie stan techniczny, na tej konkretnej stacji, można sprawdzić w godz. od 7.00 do 20.00, a w sobotę do 13.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: