Z Etiopii do Żywca - na gapę
slaski.strazgraniczna.pl
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Z Etiopii do Żywca - na gapę

Trzy obywatelki Etiopii zatrzymali wczoraj w Żywcu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Jak się okazało, kobiety nielegalnie przekroczyły granicę ze Słowacją, ukryte w naczepie TIRa.
Straż graniczną poinformowała żywiecka policja, której problem zgłosił kierowca tira, obywatel Białorusi, oczekujący na odprawę w żywieckim Oddziale Celnym. Kontrola przeprowadzona przez przybyłych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wykazała, iż trzy ujawnione kobiety nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów w związku z czym zostały zatrzymane. Deklarowały one, że pochodzą z Etiopii. Kierowca zeznał, że nie był świadomy, iż w naczepie znajdują się cudzoziemki, a w trakcie podróży nic nie wzbudziło jego podejrzeń.
Cudzoziemkom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszystkie przyznały się do zarzucanego im czynu. Złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium RP. Zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców, gdzie będą przebywać do czasu zakończenia postępowania.


Zobacz inne wiadomości tego autora: