Wyjście w góry z elementami survivalu
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wyjście w góry z elementami survivalu

To miasto Szczyrk wysyła zaproszenie na taki typ wycieczek.Jak czytać mapę? Jak rozbić obóz w lesie? W końcu jak posługiwać się kompasem? Te umiejętności można nabyć korzystając z oferty turystycznej Szczyrku. Miasto wpadło na pomysł organizacji wycieczek z ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR, a ich hasło to "father & son". Formuła oparta jest na wyjściu w góry połączonym z elementami survivalu.

- Trzy pary z jednym przewodnikiem, czyli 6 osób. Będą uczyły się jak rozkładać namiot? Jak korzystać z mapy, z kompasu? Jak ta topografia w górach wygląda? Gdzie, jaki szczyt? Bo z tym generalnie mamy problem. Jak zrobić sobie coś do jedzenia w górach? Wracamy do starych, dobrych czasów - komentuje Sabina Bugaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.Posłuchaj.

"Father & son" to wyjścia dwuosobowych grup rodzinnych; np. ojca z synem lub matki z córką. Odbywają się w każdą sobotę, ale najpóźniej do 12.00 w piątek trzeba się zapisać na taką wycieczkę. Można to zrobić w punkcie informacji turystycznej w Szczyrku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: