Wybory. Bezpartyjna lista w województwie?Magda FritzMagda Fritz

Wybory. Bezpartyjna lista w województwie?

Już dzisiaj możemy poznać datę jesiennych wyborów do samorządu. „Samorząd. Partyjny czy Bezpartyjny”- takie billboardy pojawiły się w województwie śląskim przed jesiennymi wyborami samorządowymi. To akcja stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”, która ma zwrócić uwagę na upartyjnienie samorządów wojewódzkich podczas gdy w gminach świetnie radzą sobie samorządowcy niezwiązani z żadną partią polityczną.

Małgorzata Zarębska i Janusz Okrzesik z Niezależnych.BB mówią, że nie chcą wpisywać się w polsko-polską wojnę między PiS a „anty PiS”. W związku z tym, samorządowcy są zdecydowani wystawić własną bezpartyjną listę w wyborach do samorządu województwa śląskiego. Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic z „Nowej Inicjatywy” zaapelował do swoich kolegów samorządowców z miast Górnego Śląska o zjednoczenie różnych podejmowanych inicjatyw i wystawienie wspólnej listy. 

Już dzisiaj możemy poznać datę wyborów samorządowych. W grę wchodzą trzy terminy: 21 i 28 października oraz 4 listopada. Nieoficjalnie mówi się, że wybory będą 21 października, bo to jedyna niedziela "niehandlowa" z tych trzech branych pod uwagę.


Zobacz inne wiadomości tego autora: