W Bielsku-Białej ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

W Bielsku-Białej ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19

Pierwsza dawka szczepionki Pfizera i BioNtechu w stolicy Podbeskidzia podana została dyrektor szpitala wojewódzkiego.75 osób z personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zostanie dziś poddanych szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2. Dokładnie o godz. 8.30 do placówki dotarła pierwsza partia szczepionek koncernu Pfizer/BioNtech, które wczoraj przywieziono do naszego kraju. 

Do szczepień zgłosiło się 700 pracowników szpitala wojewódzkiego, z terenu całego miasta zgłosiło się ok. 2300 pracowników ochrony zdrowa. Co oznacza, że placówka w najbliższym czasie "wyszczepi" 3000 osób z personelu medycznego. 

- Uważam, że powinniśmy się zgłosić do szczepień, bo szczepienia są nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych najbliższych. Ja jestem osobą, które nie przeszła koronawirusa [...], dlatego z utęsknieniem czekałam na szczepionkę. Ja jestem zwolennikiem szczepień [...]. Powinniśmy odczarować te wszystkie mity, fake newsy. Powinniśmy coś w tym temacie zrobić i zaszczepić się wszyscy a przede wszystkim służba zdrowia, jeśli nie ma przeciwskazań, powinna się w pierwszej kolejności zaszczepić, żeby dać przykład - mówiła Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, która zaszczepiła się jako pierwsza. Posłuchaj.

Szpital powołał specjalny zespół ds. szczepień, który będzie koordynował ten proces. Podawanie drugiej dawki rozpocznie się za 3 tyg., czyli ok. 18-19 stycznia (okres pomiędzy nie może być dłuższy niż 5 tyg.). 

Jako jedna z pierwszych we wskazanej palcówce szczepieniu poddała się również szefowa Oddziału Patologii Noworodka. 

- Dobrze się czuję, szczepię się też regularnie przeciwko grypie. Czekałam bardzo na możliwość zaszczepienia się. Bardzo się cieszę, że możemy się uodparniać - opowiadała nam dr Danuta Zimmer. Posłuchaj.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej znalazł się na liście w sumie 72 placówek w całym kraju, w których dzisiaj rozpoczynają się szczepienia. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: