Uratował życie motocykliście [FOTO + FILM]
Fot. KMP BB
Beata SteklaBeata Stekla

Uratował życie motocykliście [FOTO + FILM]

Policjant z Bielska-Białej uratował życie 32-latkowi, który razem z maszyną wpadł do głębokiego wąwozu. Działo się to w... Kosowie!25 maja 32-letni Serb jechał z Belgradu do Gracanicy na południu Kosowa. Na drodze z Mitrovicy do miejscowości Zvecan, na jednym z zakrętów, stracił panowanie nad motocyklem, uderzył w bariery drogowe i wpadł do wąwozu. Rany uniemożliwiły 32-latkowi poruszanie i wezwanie pomocy.

Odnaleźli go, pięć dni później, policjanci z XXXII. zmiany polskiej Jednostki Specjalnej działającej w Kosowie. Wśród nich mł. asp. Łukasz Górski z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Sygnały o motocykliście dotarły do nich od mieszkańców. 

Policjanci udzielili rannemu pierwszej pomocy, a także zaopatrzyli jego rany i złamania. Następnie - wspólnie z ratownikami i mieszkańcami - przetransportowali poszkodowanego w górę wąwozu do karetki. Sprawę utrudniały obrażenia 32-latka: złamana ręka, połamane żebra, podejrzenie urazu kręgosłupa oraz miejsce, q którym się znajdował: 15 metrów poniżej jezdni i w gęstych zaroślach. Ratującym nie sprzyjała też pogoda. Mimo to wszystko się udało, a Serb trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii.

Mundurowym dziękowała rodzina motocyklisty. Spotkał się ojciec uratowanego i dziękował osobiście za pomoc. Lokalną tradycją jest, aby wybawcom podziękował też sam uratowany.
Zobacz inne wiadomości tego autora: