"Uczymy młodzież jak unikać zagrożeń na drodze"
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

"Uczymy młodzież jak unikać zagrożeń na drodze"

1500 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Bielsku-Białej, w ciągu dwóch dni, bierze udział w akcji edukacyjnej "Bądź i Ty bezpieczny". Akcja organizowana jest od lat dzięki Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, urzędu miasta i sponsorów. Fundacja opracowała i wydała książeczkę z podstawowymi zasadami ruchu drogowegoTo kolejny rok, gdy w Bielsku-Białej organizowana jest edukacyjna akcja dla "pierwszaków". Dzięki Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozdawane są odblaski i książeczki z zasadami ruchu drogowego. Najważniejsze jest jednak dwugodzinne spotkanie i nauka poprzez zabawę.

- Uczymy młodzież jak unikać zagrożeń na drodze. To spotkanie jest kontynuacją wszystkich działań, które prowadzimy w ciągu roku - mówiła nam Alina Puszyńska, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Posłuchaj.

Dlaczego edukacja najmłodszych jest tak ważna? - Dzieci mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, jeśli się prawidłowych zasad poruszania po drogach nauczą w najmłodszych latach - zostaje im to w późniejszym życiu. Pamiętajmy, że wtedy wszyscy będziemy bezpieczniejsi w ruchu drogowym - dodaje asp. Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego. Posłuchaj.

W tym roku, podczas dwóch dni akcji, edukacją w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego objętych zostanie 1500 uczniów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: