Tutaj odbywa się kwarantanna. Burmistrz pyta o bezpieczeństwo
mat. prasowe bielskiego starostwa
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Tutaj odbywa się kwarantanna. Burmistrz pyta o bezpieczeństwo

Ośrodek kwarantanny wydzielono w Szczyrku. Burmistrz zadaje pytania o kwestie bezpieczeństwa mieszkańców i przepływ informacji.W Szczyrku w "Orlim Gnieździe" utworzono ośrodek kwarantanny. Przyjąć może nawet 100 osób. Dane z wczoraj mówią o tym, że przebywa tam 21 "gości". W bielskim starostwie zastrzegają, że kierowane są w to miejsce tylko osoby zdrowe, które muszą przejść kwarantannę, ale nie mają do tego warunków. Pokoje znajdują się w wydzielonej części ośrodka, w segmencie C.

- Nasi pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z gośćmi. Przyjęcie do ośrodka odbywa się bezobsługowo przez tzw. śluzę. Kontaktujemy się z klientem tylko telefonicznie - objaśnia Beata Rakszawski, dyrektor zarządzający „Orlego Gniazda”. Posłuchaj.
 
Wszystkie procedury obowiązujące w ośrodku zostały zaakceptowane przez Sanepid. Ośrodek ma monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. W przypadku, gdy u osoby objętej kwarantanną pojawią się niepokojące objawy, mogące sugerować zakażenie koronawirusem, wdrażane są odpowiednie procedury.

Burmistrz Szczyrku rozumie potrzebę solidarności i to, że gdzieś ci ludzie muszą przebywać, ale ma zastrzeżenia co do przepływu informacji. Antoni Byrdy wprost zadaje szereg pytań o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Posłuchaj.
 
Ośrodek kwarantanny utworzono na podstawie zapisów specustawy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: