Trwa rozbudowa szkoły
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Trwa rozbudowa szkoły

Na 1 września 2023 roku szkoła w Mesznej (pow. bielski) ma być już rozbudowana. Do tego, by inwestycję przeprowadzić, gminę obliguje ostatnia reforma systemu oświaty.Trwa rozbudowa szkoły w Mesznej. Nowy segment, który powstanie będzie niezależny od pozostałej części. Inwestycja pozwoli przede wszystkim na wygenerowanie dodatkowych sal dydaktycznych. Będzie też osobne wejście do budynku, zaplecze sanitarne i biblioteka.

- Przez dłuższy czas prace nie posuwały się do przodu, w takim tempie jakbyśmy chcieli, ze względu na to, że wymagało to sporo prac przygotowawczych. Przede wszystkim przebudowana musiała zostać komora spółki wodociągowej [...]. Kluczowe było przeniesienie komory redukcyjnej. Ta komora została przeniesiona i od 11 maja te prace ruszyły pełną parą. Można tam już zobaczyć beton, który został wylany - opowiadał nam Janusz Zemanek, wójt gminy Wilkowice. Posłuchaj.

Harmonogram jest napięty. Zgodnie z założeniem, dzieci z nowego segmentu szkoły w Mesznej mają korzystać od początku roku szkolnego 2023/2024.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: