To jedna z największych imprez na świecie!
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

To jedna z największych imprez na świecie!

Niezwykłe emocje i wyjątkowa atmosfera w hali pod Dębowcem. Trwa tam 13. edycja Międzynarodowego Grand Prix Bielska-Białej w olimpijskim karate WKF."To jedna z największych imprez karate na świecie" - przyznaje Robert Hamara ze Światowej Organizacji Karate. W hali pod Dębowcem trwa 13. Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w olimpijskim karate. Przez trzy dni rywalizuje tu 1800 zawodników z 210 klubów, reprezentujących 32 państwa. Posłuchajcie!
 
Hamara poziom zawodników ocenia bardzo wysoko. Zwłaszcza, że dla wielu z nich Polish Open jest sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w październiku w Chile czy walką o kwalifikacje olimpijskie. Ale nie tylko sportowe emocje doceniają uczestnicy.

-Polish Open jest bardzo, bardzo dobrym turniejem, na najwyższym światowym poziomie. Nie jest tak ważna nagroda jak emocje, poznawanie ludzi i zabawa. Jest świetna atmosfera, wspaniali rywale, zbieramy tu mnóstwo doświadczeń. Ja tu znam już większość osób z przeróżnych kategorii. To jest witanie się ze znajomymi, rywalami, po prostu przyjaciółmi z innych krajów. Jeśli chodzi o sędziów można zobaczyć tutaj wielkie osobistości - mówili karatecy z Białorusi, Ukrainy i Polski. Posłuchajcie!

Jeśli chcecie zobaczyć zmagania najlepszych z nich i pokibicować, to dziś możecie odwiedzić halę pod Dębowcem do 21.00, jutro od 9.00 do 17.00. Wstęp jest wolny.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: