Ten szlak zna niewielu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ten szlak zna niewielu

W Straconce ma swój początek Mały Szlak Beskidzki. Czerwony szlak biegnie aż na Luboń Wielki, niedaleko Rabki, w Beskidzie Wyspowym. Właśnie tę trasę pokonuje ultramaratończyk z Pszczyny.Jego celem jest przebiegnięcie Małego Szlaku Beskidzkiego tam i z powrotem. To około 280 kilometrów. 
Posłuchaj
Michał Piech robi to dla Maciusia z Jankowic koło Pszczyny. 2,5-letni chłopczyk zmaga się z SMA czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, której koszt wynosi - bagatela- 9,5 mln zł! Mówi mama Maciusia Ewelina Czernecka. Posłuchaj

Do walki o zdobycie najdroższego leku świata włączyło się wiele środowisk. Wśród nich są biegacze. Za każdy pokonany w Beskidach przez Michała Piecha kilometr partnerzy akcji charytatywnej wpłacają zadeklarowaną kwotę.

Przez cały miesiąc trwa również akcja - Cała Polska we wrześniu biega dla Maciusia. Zainaugurowano ją podczas 24-godzinnego Maratonu Życia, który miał miejsce na pszczyńskim rynku. Czterech biegaczy pokonało wówczas 1512 okrążeń, zaliczając dystans 378 km. 
 
Do końca września można kręcić kilometry przyłączając się na platformie endomondo do rywalizacji #Maraton Życia. Za każdy pokonany kilometr biegacze wpłacają na koniec miesiąca 50 groszy. 
 
Więcej informacji a akcjach dla Maciusia znajdziecie Tutaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: