Teatr wraca do gry i wystawiania spektakli
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Teatr wraca do gry i wystawiania spektakli

Teatr Polski w Bielsku-Białej powraca do wystawiania spektakli. Jednocześnie dementuje informacje, które podano we wczorajszym (15.10) komunikacie. Obecnie w kwarantannie przebywają 3 osoby, a izolacja dotyczy osób spoza zespołu aktorskiego.W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi danymi dotyczącymi sytuacji epidemicznej w Teatrze Polskim informujemy, że po stwierdzeniu dodatniego wyniku testu na obecność wirusa Covid-19  u 7 osób, natychmiastowej kwarantannie poddano 38 osób z bezpośredniego kontaktu z zakażonymi (31  pracowników teatru oraz 7 osób współpracujących), a teatr zawiesił funkcjonowanie do 18 października. Wszystkie osoby przebywające na kwarantannie mają negatywny wynik testu, czują się dobrze i nie mają żadnych objawów. Aktualnie (stan na 16 października) na kwarantannie przebywają jeszcze 3 osoby (do 18 października). Osoby zakażone wirusem czują się dobrze i przebywają pod nadzorem lekarskim - czytamy w komunikacie.

Teatr jest przygotowany na wznowienie działalności. Pierwszy spektakl zostanie wystawiony we wtorek (20.10).

- Z całą stanowczością chciałem podkreślić, że na dzisiaj jedynie 3 osoby pozostają w kwarantannie domowej, są to osoby zdrowe i ta kwarantanna kończy się jutro, i pojutrze [...]. Teatr został zdezynfekowany, przeprowadzono ozonowanie - zapewniał Witold Mazurkiewicz, szef bielskiej sceny dramatycznej. Posłuchaj
Odgórne wytyczne rządowe spowodowały jedynie, że na widowni może przebywać tylu widzów, ile wynosi 25% miejsc siedzących, w przypadku Teatru Polskiego w Bielsku-Białej to ok. 100 miejsc.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: