Te psy przeżyły piekło. Tutaj będą czekać na dom
fot. schronisko dla zwierząt w B-B/Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Te psy przeżyły piekło. Tutaj będą czekać na dom

Dla tych psów to była długa podróż, ale do lepszego świata. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej przyjęło 10 psów z Radys, gdzie odkryto gehennę blisko tysiąca zwierząt.O makabrycznej sytuacji w schronisku w Radysach usłyszała cała Polska. Setki psów żyły tam, a w zasadzie wegetowały, w skandalicznych warunkach. Dzięki obrońcom praw zwierząt powoli udaje się wydostać psy z tego piekła.

10 psów z Radys przewieziono do schroniska miejskiego w Bielsku-Białej. Pomagali w tym wolontariusze Psiej Ekipy. "Radysiaki" aklimatyzują się w nowym miejscu. - Są bardzo wystraszone - opisywał nam Dominik Domiszewski, kierownik przytuliska "Reksio". Część psów wychodzi już z kojców, pozostałe są tak przerażone, że robią to tylko w nocy, by coś zjeść.

- Będziemy skrupulatnie i po kolei uzupełniać naszą dokumentację; musimy zrobić przyjęcie przy jak najmniejszej ilości stresu manipulacyjnego dla tych zwierząt, więc będziemy to robili po kolei od tych najodważniejszych [...]. Przede wszystkim cała profilaktyka [podanie środków przeciwpasożytniczych, szczepienia - red.], według standardów jakie tutaj mamy - dodaje kierownik bielskiego schroniska. Posłuchaj.

Dopiero po tym procesie możliwa będzie adopcja Radysiaków. Dominik Domiszewski szacuje, że potrwa to 2 tygodnie. Zdjęcia psów zapewne pojawią się na facebookowym profilu schroniska w Bielsku-Białej. Możecie też wpłacać datki na utrzymanie tych zwierząt i wspomnianą profilaktykę.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: