Takiego festiwalu jeszcze nie było. UrBBan Fusion
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Takiego festiwalu jeszcze nie było. UrBBan Fusion

Stolica Podbeskidzia gotowa na to, by na kilka dni stać się stolicą mody. Choć nie tylko moda będzie miała dominujący głos w trakcie UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival. To wydarzenie rusza już w środę (01.12).Wydarzenie dotykające świata mody oraz sztuki odbędzie się w Bielsku-Białej. Trzy dni potrwa UrBBan Fusion i rozpoczyna się w tę środę. W trzech lokalizacjach: Metrum jazz clubie, Teatrze Polskim i Bielskim Centrum Kultury - wernisaż, koncert oraz pokaz kolekcji inspirowanej Bielskiem-Białą oraz najstarszym w mieście gotyckim kościołem pw. św. Stanisława. Autorką kolekcji oraz spiritus movens festiwalu jest Natasha Pavluchenko. Posłuchaj.

- Pierwszego dnia, otwieramy festiwal wystawą, absolutnie genialnych artystów, z dwóch różnych pokoleń. Będzie to Michał Obrycki i Roman Chryciów. Następnego dnia [czwartek - red.] będziemy mieć galę otwarcia w Teatrze Polskim, gdzie będzie i trochę teatru, wokalu i mody [...]. Wystąpi Anna Guzik ze swoją realizacją "Bezsenna", gdzie również jako niespodzianka "pójdzie" mój własny pokaz kolekcji inspirowanej Bielskiem-Białą - opowiadała nam projektantka, która tworzy w stolicy Podbeskidzia. 

Trzeci dzień festiwalu będzie najbardziej intensywny. Wtedy w BCK - warsztaty, showroomy i rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do młodych projektantów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: