Szklanka na drodze. Ruch sparaliżowany
fot.: pixabay.com, zdjęcie poglądowe
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Szklanka na drodze. Ruch sparaliżowany

Półtorej godziny zajmował dziś kierowcom przejazd remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej 941 z Ustronia do Wisły Oazy.Droga zamieniła się w lodowisko, było bardzo ślisko. Tymczasem pługi przejeżdżały ten odcinek, nie posypując go solą. Tak przynajmniej twierdzi słuchacz Radia Bielsko.Posłuchaj
Jak relacjonuje, problemy z pokonaniem remontowanego obecnie odcinka drogi kierowcy mieli nie tylko dzisiaj, ale przez całą zimę… Posłuchaj Jezdnia jest odśnieżana dopiero od ronda na Oazie w kierunku Szczyrku czy Istebnej. 

Jak to możliwe, by pług przejechał odcnek od Ustronia do Wisły i rozpozczął posypywanie drogi solą dopiero od ronda w Oazie? Zapytaliśmy rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Ryszard Pacer przyznaje, że taka sytuacja mogła mieć miejsce. Jak wyjaśnia, firma, która pracuje na zlecenie ZDW nie ma w obowiązku utrzymywać przejezdności odcinka, który jest we władaniu wykonawcy przebudowy drogi. 

Zarząd Dróg Wojewódzkich, jak mówi jego rzecznik, nie umywa jednak rąk. Zwrócę się do inspektora nadzorującego budowę o potwierdzenie tych informacji i zdyscyplinowanie wykonawcy inwestycji – zapewnia Ryszard Pacer.

Dodajmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej 941 w Wiśle, zgodnie z planem, powinna zakończyć się jesienią tego roku. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: