"Sytuacja jest poważna"
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Sytuacja jest poważna"

Coraz bardziej niepokojąca sytuacja w regionie w związku z epidemią koronawirusa. W ostatniej dobie zmarło 3 mieszkańców pow. bielskiego, u których potwierdzono zakażenie.- Sytuacja jest poważna - mówił na sesji prezydent Bielska-Białej w kontekście epidemii. Przedstawiono dane dla miasta i pow. bielskiego związane z Covid-19. Ostatnie dni dobitne pokazują, że koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w ostatniej dobie zmarły 3 osoby z powiatu bielskiego; dwoje bielszczan i starsza mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Od początku epidemii doszło do zgonu 50 osób (z pow. bielskiego), u których Covid potwierdzono. Coraz trudniejsza sytuacja także w szpitalach, jeśli chodzi o leczenie osób dodatnich w kierunku koronawirusa. Posłuchaj.

Prezydent Bielska-Białej zapewnił, że nie zabraknie środków na ochronę zdrowia mieszkańców. - Nie mówimy w tej chwili o kosztach, ile to samorząd kosztuje, bo są priorytety. Tak jak mówiłem już wielokrotnie, na pomoc naszym mieszkańcom, na walkę z pandemią, środki muszą być nawet kosztem innych przedsięwzięć - deklarował Jarosław Klimaszewski. 

Na trwającej sesji zapowiedziano ograniczenie bezpośredniej obsługi mieszkańców przez urzędników ratusza. Prawdopodobnie będzie to powrót do systemu obsługi z etapu wiosennego lockdown`u. Szczegóły mają być znane jutro lub pojutrze. 

Od początku epidemii w pow. bielskim zmarło 50 osób, które chorowały na Covid. 22 z nich to byli bielszczanie. W ostatniej dobie zakażenie potwierdzono u 40 mieszkańców tego powiatu. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: