Strażnik zrobi zakupy
um Żywiec
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Strażnik zrobi zakupy

Strażnicy miejscy pomogą zrobić zakupy osobom starszym i samotnym w Żywcu. Takie decyzje podjęto w mieście w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa.Strażnicy mają pozyskiwać też informacje na temat samopoczucia mieszkańców. Wszystko z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i higieny. Straż miejska nie tylko wystawia mandaty, ale też powinna pomagać mieszkańcom w tym trudnym okresie - uważa burmistrz Żywca. Posłuchaj

Jeżeli mają Państwo informację o osobie, która potrzebowały pomocy, bardzo proszę o bezpośredni kontakt ze strażą – dodaje Antoni Szlagor. Każdy z odwiedzających seniorów i osoby samotne strażników jest umundurowany oraz ma legitymację służbową. Posłuchaj
 
Okazuje się jednak, że jest wiele osób, które same chcą pomóc tym, którzy są starsi, schorowani i w obawie o zdrowie nie wychodzą z mieszkania. Na osiedlach np. w Bielsku-Białej pojawiły się ogłoszenia z deklaracjami  pomocy. „Jeśli w związku z koronawirusem wolicie nie wychodzić z domu, zapukajcie. Chętnie zrobimy Wam zakupy lub pójdziemy do apteki. Sąsiedzi” - to treść jednego z takich ogłoszeń skierowanego do seniorów.

Bezpośredni kontakt telefoniczny do straży miejskiej dla osób: objętych kwarantanną domową oraz starszych, samotnych i niepełnosprawnych uruchomiono w Cieszynie. Numer: 33 479 49 70 powinni wybrać ci, którzy nie mogą sami, ani z pomocą rodziny, zrobić sobie zakupów czy kupić leków. Zgłoszenia będą podlegać weryfikacji.

"Apelujemy, by w tym szczególnym czasie, otoczyć opieką, członków rodziny, sąsiadów, osoby samotne i niepełnosprawne, umożliwiając im pozostanie w domu." To najnowszy komunikat z cieszyńskiego ratusza.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: