Starosta dementuje: mieszkanka powiatu nie jest chora
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Starosta dementuje: mieszkanka powiatu nie jest chora

Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego, dementuje informację podaną wczoraj przez urząd wojewódzki.W komunikacie prasowym Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego podano, że u mieszkanki pow. pszczyńskiego zdiagnozowano Covid-19. Dalej w informacji przekazano, że kobieta hospitalizowana jest w Częstochowie. To byłby pierwszy wykryty w tym powiecie przypadek. 

Dziś przed południem do tej informacji odniosła się Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego, i przekazała, że to nieprawdziwa wiadomość. Tyski Sanepid potwierdził, że chodziło o mieszkankę innego powiatu.

Nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie pszczyńskim. Proszę o szerokie udostępnianie tej informacji. Zostańmy w domach, zapewniając bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Dużo siły i wytrwałości Państwu życzę - przekazała na facebookowym profilu Barbara Bandoła.

Służby zarządzania kryzysowego o poranku podały, że w województwie śląskim SARS-CoV-2 dotychczas zdiagnozowano u 141 osób, 127 jest hospitalizowanych.


Zobacz inne wiadomości tego autora: