Sprzeczność? Nie. To miejsce skupia w sobie kilka wartości
fot. mat. prasowe
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Sprzeczność? Nie. To miejsce skupia w sobie kilka wartości

Powstaje kolejne dzieło street artu, które wejdzie w składu szlaku bielskich murali. To jednocześnie pierwszy mural Alicji Jakimów - artystki z Bielska-Białej. "Miasto natura", bo taką mu nadano nazwę, znajduje się na tylnej ścianie kamienicy przy ul. Wzgórze 18.Artystka poprzez ten wielkoformatowy obraz porusza tematy związku człowieka z naturą zwierzętami a także nawiązuje do miejsca ważnego dla kultury miasta; kina i teatru. Kolorystyka muralu nawiązuje do estetyki reklamowej czasów PRL-u.

- Pragnę zwrócić uwagę na pamięć także o dawnych obrazach bielska, włókienniczych malowideł, reklam z
czasów, które minęły. Ostatecznie zamierzam odnieść się muralem do miejsca z którego wszystko się wywodzi: do natury, lasu, gór i zwierząt, do tego co było tu przed ingerencją człowieka. Zwracam uwagę jak ważne jest dbanie o to co nas otacza. Wierzę, że idee które są tak ważne nie tylko dla mnie, uda mi się podkreślić na jednym muralu, który stanie się integralną częścią miasta - mówi Alicja Jakimów.
 
Mural "Miasto Natura" powstaje dzięki stypendium miasta Bielska-Białej, a partnerami realizacji są: Teatr Polski, Fundacja Galerii Bielskiej BWA oraz sponsorzy.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: