Specjalne pociągi, którymi podróżują wracający z zagranicy
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Specjalne pociągi, którymi podróżują wracający z zagranicy

Czy te osoby są pod nadzorem sanitarnym? Dzwonią do naszej redakcji bielszczanie, którzy pytają o kurs specjalnego pociągu. Podróżują nim osoby wracające z zagranicy, które obowiązkowo muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Kursy odbywają się w ramach akcji LOT-u.Z naszą redakcją kontaktowali się bielszczanie. Osoby te prosiły o weryfikację informacji dotyczącej przyjazdu składów, które wiozą pasażerów z zagranicy. To specjalne kursy w ramach akcji "LOT do domu". Polacy lądują na warszawskim lotnisku a stamtąd transportowani są w cztery kierunki. Jedną ze stacji docelowych jest Bielsko-Biała.

Jak usłyszeliśmy od Agnieszki Serbeńskiej z PKP Intercity, z przejazdu na trasie do stolicy Podbeskidzia póki co skorzystało blisko 300 osób. Podkreślmy, że to stacja docelowa, a wcześniej pociągi zatrzymują się m.in. w Tychach, Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach. Posłuchaj.

Na pokładzie dodatkowych pociągów znajdują się specjalne strefy buforowe dla drużyn konduktorskich, drzwi w pociągach otwierane są automatycznie przez maszynistę. Dodatkowo w apteczkach, znajdujących się na wyposażeniu składów, zostały umieszczone maseczki oraz rękawiczki. Pociągi po dotarciu do stacji docelowej są sprzątane i poddawane dezynfekcji.

Polacy wracający z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę. Jeszcze na pokładzie samolotu mierzona jest im temperatura, a ci którzy mają objawy chorobowe są badani przez lotniskowe służby medyczne. Ponowna kontrola sanitarna nie jest przeprowadzana w pociągu.

Akcja potrwa do soboty włącznie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: