Spalarnia śmieci - czy to dobry pomysł?
Fot.: Paweł Sowa/UM BB
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Spalarnia śmieci - czy to dobry pomysł?

Czy spalarnia śmieci w Bielsku-Białej to dobry pomysł? O tym dyskutowali wczoraj eksperci w ratuszu.Na spotkanie do zaproszono zarówno zwolenników tej inwestycji jak i przeciwników. Na konferencji obecni byli także włodarze Bielska-Białej, którzy przed podjęciem ostatecznej decyzji chcieli wysłuchać argumentów obu stron. Krytycznie na temat tej propozycji wypowiadał się Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi. Uważa on, że należy skupić się na selektywnej zbiórce odpadów i ich ponownym wykorzystaniu. Posłuchajcie!
 
Z kolei Marcin Chełkowski, wykładowca akademicki i ekspert w dziedzinie gospodarki odpadami, podkreślał, że spalarnia nie zastąpi recyklingu, a będzie tylko elementem dopełniającym system. Przekonywał, że lepiej śmieci spalać niż składować.

Temat zostanie ponownie podjęty, gdy zostanie przygotowana analiza wielokryterialna przedsięwzięcia. Dokument, którym miasto będzie dysponowało pod koniec sierpnia ma zostać udostępniony stronie społecznej, by mógł stać się podstawą konsultacji. Te - jeśli nie będzie przeciwwskazań sanitarnych - rozpoczną się we wrześniu. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: