Solidna dawka śmiechu. Nadchodzi festiwal kabaretowy
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Solidna dawka śmiechu. Nadchodzi festiwal kabaretowy

Już niedługo stolicą Podbeskidzia zawładną "Fermenty".Przed nami start Festiwalu kabaretowego "Fermenty". Za nami otwarcie biura festiwalowego, które ulokowane zostało w Punkcie 11, czyli na ul. 11 Listopada 24. W tym roku "Fermenty" potrwają od 19 do 26 września. Przez cały ten czas w Punkcie 11 można oglądać wystawę zdjęć z poprzednich edycji Festiwalu, zdjęć które ilustrują backstage. Autorem fotografii jest Darek Daro Dudziak. Posłuchaj.

- Głównie nie chodziło tutaj o walory artystyczne fotografii, tylko żeby pokazać emocje. Myślę, że po części się udało, że są te emocje pokazane. Ludzie bardzo pozytywnie odbierają te fotografie - komentował autor zdjęć prezentowanych na wystawie w Punkcie 11. Posłuchaj.

Festiwal kabaretowy narodził się ponad 20 lat temu w Starym Bielsku, w głowach grupki przyjaciół. Urósł do takich rozmiarów, że do Bielska-Białej z premierowymi skeczami przyjeżdżają kabarety z całego kraju. - Tegoroczna edycja jest dość mocno rozbudowana, wynika to z tego, że wiele elementów się pojawiło, jak choćby Punkt 11, którego jeszcze 2 tygodnie temu w Bielsku-Białej nie było. Punkt 11 będzie biurem festiwalowym - opowiadał nam Adam Ruśniak, jeden ze współtwórców "Fermentów". Posłuchaj.

Gala otwarcia Festiwalu "Fermenty" w czwartek, 22 września. Są jeszcze bilety na to wydarzenie. Z premierowym programem wystąpi wtedy kabaret Smile. Dzień później w Bielskim Centrum Kultury przedsięwzięcie pod szyldem "Nowy skład", czyli telewizyjny projekt kabaretów. Festiwal kabaretowy tak naprawdę rusza już w najbliższy poniedziałek (programu Festiwalu kabaretowego szukajcie m.in. na Facebooku).

Jutro (15.09) poranny program będzie poświęcony temu wydarzeniu. Na naszej antenie rozmowa z Adamem Ruśniakiem i Piotrem Szczutowskim - współtwórcami "Fermentów"..


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: