Skoczów: rozdają piasek. Apel o przeparkowanie samochodów
fot.: UM Skoczów
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Skoczów: rozdają piasek. Apel o przeparkowanie samochodów

Na terenie gminy Skoczów uruchomiony został ogólnodostępny punkt samodzielnego poboru piasku. Tak zdecydowano dziś rano, na kolejnym zebraniu sztabu kryzysowego , którego posiedzenie zwołano w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.Punkt znajduje się pod wiaduktem przy ulicy Wiślańskiej w Skoczowie (naprzeciwko mechanika). W punkcie dostępny będzie piasek i worki. Urząd zaleca jednak aby zabrać ze sobą własne łopaty do samodzielnego załadunku piasku. 
 
Pracownicy Urzędu Miejskiego zachęcają również aby mieszkańcy już teraz samodzielne przygotowali się do możliwych utrudnień. 
 
Co warto zrobić?
- Zabezpieczyć mienie. Jeśli to możliwe, przenieść cenne przedmioty z piwnic i niższych kondygnacji dmu na wyższe poziomy. Warto również przygotować worki z piaskiem, mogą okazać się pomocne w zabezpieczeniu budynku przed wodą.
- Przeparkować samochód. Pracownicy Urzędu Miejskiego zachęcają mieszkańców posesji znajdujących się wzdłuż rzeki Bładnicy, Pogórzanki czy innych cieków, by nie zostawiali samochodów w garażu lub na posesji. Lepiej przeparkować auto w bezpieczne, wyżej położone miejsce.
 
Zgodnie z art. 61 Prawa budowlanego, odpowiedzialność za zabezpieczenie budynku w sytuacjach zagrożeń naturalnych spoczywa na właścicielach i zarządcach obiektów. Prosimy zatem o odpowiedzialne podejście oraz współpracę, dla bezpieczeństwa wspólnej przestrzeni i mienia – apeluje Urząd Miejski w Skoczowie.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: