Są realne szanse na remont tej ulicy
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Są realne szanse na remont tej ulicy

- Można powiedzieć, że sprawa jest przesądzona - mówił na naszej antenie prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, pytany o remont ul. Pocztowej.To wyeksploatowana droga w turystycznej części miasta, bo prowadzi do Cygańskiego Lasu i na Błonia. Przedstawiony kalendarz prac pokazuje, że do wiosny gotowy ma być projekt wykonawczy. Realne jest, że roboty ruszą w przyszłym roku a zakończą się w 2022.

- Miejsc parkingowych będzie ponad 30, aby chronić drzewa równoległe do jezdni. Będzie jeden odcinek jednokierunkowy, wtedy będzie jeden chodnik. Pozostałe odcinki dwukierunkowe będą miały chodniki po obu stronach. To jest taki rejon naszego miasta, gdzie ta droga jest szczególnie potrzebna ze względu na ruch turystyczny; z basenem przy ul. Sportowej - objaśniał na naszej antenie prezydent Jarosław Klimaszewski. Posłuchaj.

Wspomniana ul. Startowa a propos remontu, także w pewnym fragmencie zostanie zmodernizowana.
Kilka dni temu do prezydenta miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 5 radnych, w której pojawiła się prośba o remont ul. Pocztowej.

W tym temacie konieczne było także osiągnięcie kompromisu ze stowarzyszeniem, które broniło drzew. Jest zapewnienie z ratusza, że wycinka przeprowadzona zostanie w stopniu minimalnym. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: