Są nowe autobusy
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Są nowe autobusy

Nowe autobusy dotarły do Bielska-Białej. To druga transza pojazdów dla Komunikacji Beskidzkiej, która wozi pasażerów po terenie powiatu bielskiego.13 nowych autobusów zaparkowało na placu bielskiego PKS-u. To ostatnia dostawa ekologicznych Solarisów Urbino 12 zasilanych gazem ziemnym. To dobra wiadomość dla pasażerów Komunikacji Beskidzkiej, którzy od początku wakacji korzystają z pierwszej transzy tych pojazdów i jak dotąd wypowiadają się o nich w samych superlatywach. Posłuchajciewiceprezesa Pawła Sadzy.
 
Nim autobusy wyjadą na trasy minie jeszcze trochę czasu, bo trzeba załatwić liczne formalności. Łącznie po drogach powiatu bielskiego będzie ich jeździło 26. Ich zakup kosztował 32 mln złotych, na co Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny pozyskał 22,6 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych.

O najnowszych nabytkach, ale także o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych samorządowcy rozmawiali ostatnio z wiceministrem Infrastruktury Rafałem Weberem oraz Grzegorzem Pudą, wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej, którzy odwiedzili siedzibę PKS-u.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: