Rzucała szczeniakami o ścianę? Usłyszała zarzutJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Rzucała szczeniakami o ścianę? Usłyszała zarzut

3 lata więzienia grożą mieszkance Brzeszcz, która jest podejrzana o bestialskie zabicie czterech szczeniaków. Kolejne dwa, mimo interwencji, nie przeżyły.Inspektorzy OTOZ Animals Oświęcim opowiadają, że to jedna z najtrudniejszych interwencji jaką przeprowadzali. 46-letnia mieszkanka Brzeszcz podejrzana jest o bestialskie zabicie czterech szczeniaków. Kolejne dwa, pomimo interwencji, nie przeżyły.

Jak relacjonują inspektorzy, sunia która je urodziła wyciągała martwe szczenięta z kosza na śmieci i mocno tuliła, mając nadzieję, że jeszcze żyją. Cała historia wydarzyła się kilka dni temu. 
 
W sprawie zatrzymano pijaną 46-latkę, która jak podaje policja, miała 1,6 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu kobiety były jeszcze inne zwierzęta. Na ich utrzymanie w internecie jest teraz prowadzona zbiórka pieniędzy. Dramat kilkunastu zwierząt... Zabiła szczeniaki, uderzając nimi o ścianę - czytamy na stronie zbiórki na Pomagam.pl.
 
Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili podejrzanej zarzut. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi jej kara więzienia do 3 lat. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: