Rośnie liczba zakażonych i ofiar AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rośnie liczba zakażonych i ofiar AKTUALIZACJA

O 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało ministerstwo zdrowia. Najwięcej przypadków (50) dotyczy województwa śląskiego. W powiecie bielskim jest trzecia śmiertelna ofiara choroby wywołanej tym groźnym wirusem.Resort poinformował o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

Natomiast wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach podała wczoraj wieczorem (komunikat opublikowany o godz. 22.00) o 2 innych ofiarach koronawirusa. To mężczyzna w wieku 67 lat, który zmarł w szpitalu w Tychach oraz kobieta w wieku 89 lat zmarła w szpitalu w Bytomiu.

Zakażonych koronawirusem w woj. śląskim zostało 481 osób. Wśród ostatnich przypadków, o jakich informują służby prasowe wojewody śląskiego, są 2 dotyczące naszego regionu. To mieszkaniec powiatu bielskiego (w dobrym stanie z lekkimi objawami zakażenia) oraz mieszkanka powiatu bielskiego. Oboje przebywają w szpitalu w Bielsku-Białej.

AKTUALIZACJA

Jest trzecia ofiara koronawirusa w powiecie bielskim. Jak podała dziś (raport z godz 14.00) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej, SARS-CoV-2 był przyczyną śmierci osoby zamieszkałej w gminie Wilkowice.
Ministerstwo zdrowia podało, że nie żyje 85-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Bielsku-Białej.

To jedna z kolejnych sześciu śmiertelnych ofiar koronawirusa w Polsce, a trzech w woj. śląskim. W szpitalu w Raciborzu zmarła 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna, a w szpitalu w Bytomiu 59-letni mężczyzna. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska przekazała natomiast informacje dotyczące 15 kolejnych przypadków zakażenia w naszym województwie. Wśród nich jest mieszkanka Bielska-Białej, która leczy się w izolacji domowej i jest w dobrym stanie zdrowia.
Dobrze czuje się także mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w sile wieku, który trafił do szpitala zakaźnego w Tychach.

Jest też bardzo dobra wiadomość. Szpital w Częstochowie może już opuścić mieszkaniec gminy Dębowiec (w powiecie cieszyńskim). Jak podaje biuro prasowe wojewody, mężczyzna w sile wieku został wyleczony.










Zobacz inne wiadomości tego autora: