Reprezentant Niemiec w bielskiej drużynie
fot.: BBTS
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Reprezentant Niemiec w bielskiej drużynie

Rozgrywającego reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów Jana Zimmermanna zakontraktował BBTS. Nasi siatkarze zbroją się na start w rozgrywkach PlusLigi.W 1. lidze byli bezapelacyjnie najlepsi. Pewnie awansowali do siatkarskiej ekstraklasy czyli PlusLigi. Tuż po wywalczeniu awansu zespół BBTS został jednak bardzo mocno zmieniony... 
 
Doszło w sumie do ośmiu zmian personalnych.  Część z nich była planowana już wcześniej. Przede wszystkim, najbardziej bolesne dla kibiców rozstanie z liderem bielskiego zespołu Jarosławem Macionczykiem. Rozgrywający BBTS-u jeszcze przed sezonem zapowiedział odejście z klubu.
 
Jego miejsce w drużynie zajmie właśnie Jan Zimmermann. - Pozycja rozgrywającego jest kluczowa. Pozyskanie takiego zawodnika jak reprezentacyjny rozgrywający drużyny niemieckiej i to nie od wczoraj, zawodnika który już grał w najlepszych klubach w Europie, we Włoszech, ostatni sezon w Padwie, to jest olbrzymie wzmocnienie. Na nim będzie budowana cała gra – mówi prezes bielskiego klubu Mirosław Krysta. Posłuchaj
 
Jan Zimmermann to jeden z trzech zawodników BBTS-u, którzy są reprezentantami swoich krajów.  Drugim reprezentantem jakiego pozyskano do Bielska-Białej jest Węgier Roland Gergye.  W naszym zespole pozostał na kolejny sezon również reprezentant Stanów Zjednoczonych Jake Hanes. Amerykanin walnie przyczynił się do awansu do PlusLigi i ma z klubem podpisaną umowę dwuletnią.
 
Wzmocnienie drużyny reprezentantami krajów oznacza jednak, że owi zawodnicy zjawią się w Bielsku-Białej „rzutem na taśmę”, tuż przed sezonem. Tym bardziej, że we wrześniu czekają nas siatkarskie mistrzostwa świata. - Nasze gwiazdy pojawią się na 10 dni, może 2 tygodnie, jak się uda, przed rozpoczęciem rozgrywek – przyznaje prezes Krysta.
 Czasu na zgranie się zawodników, którzy mają stworzyć nowy zespół będzie więc bardzo niewiele... 
 
Stworzenie z nowych siatkarzy dobrze rozumiejącej się ekipy - to chyba najtrudniejsze zadanie jakie stanie przed sztabem szkoleniowym BBTS-u, w którym również nastąpiły zmiany… Pierwszym trenerem jest nadal Harry Brokking. Zmienił się jednak jego asystent. Daniela Wolnego zastąpił w tej roli dotychczasowy kapitan bielszczan Sergiej Kapelus. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: