Puchar Europy w karate

Zawodnik Bielskiego Klubu Oyama Karate Konrad Bańdura wywalczył złoty medal podczas Pucharu Europy, który odbył się w Bydgoszczy. Turniej zgromadził około 350 zawodników z takich krajów jak: Polska, Japonia, Rosja, Ukraina. Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Stany Zjednoczone, Belgia, Francja, Niemcy czy Kanada. Konrad Bańdura (uczeń Technikum Budowlanego w Bielsku-Białej) startował w kategorii 80 kg. junior starszy. To drugi medal bielskiego klubu na międzynarodowych zawodach. W roku 2008 Artur Nawaryński wywalczył w Hadze tytuł wicemistrza Europy. Bielski Klub Oyama Karate reprezentowało 8 zawodników w kategorii junior młodszy i starszy. Wszyscy dotarli do ćwierćfinałów, gdzie stoczyli wyrównane pojedynki. Wiktor Sochan przegrał z Rosjaninem walkę o wejście do półfinału, Paweł Łącz przegrał z wielokrotnym mistrzem Polski juniorów Adamskim z Katowic. Wyrównaną walkę, której wynik wzbudził kontrowersje wśród kibiców stoczył Łukasz Gluza . Fot. Konrad Bańdura ze swoim trenerem Adamem Łączem.