Przyszedł tylko jeden uczeń!Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przyszedł tylko jeden uczeń!

Nauczyciele strajkują. Nie ma lekcji. Do szkół nie przychodzą więc uczniowie. Dziś w szkole podstawowej nr 5 w Oświęcimiu stawił się tylko... jeden. Podobna frekwencja była w SP nr 7.W drugim dniu strajku nauczycieli we wszystkich podstawówkach w Oświęcimiu była garstka dzieci.

Ośmiu uczniów przyszło do SP nr 1, czterech było w SP nr 2, a siedmiu w SP nr 3. Szkoła Podstawowa nr 4 miała pięciu uczniów. Siedmiu uczniów zjawiło się w Szkole Podstawowej nr 8, pięcioro w SP nr 9, a dwoje w SP nr 11.

Niewiele więcej dzieci było dzisiaj  w oświęcimskich przedszkolach. Większość rodziców zdecydowała o pozostawieniu maluchów w domach.

Dobrą dla uczniów kończących gimnazja informację przekazali po południu dyrektorzy szkół. Udało się skompletować zespoły egzaminacyjne i jutro zgodnie z planem o godzinie 9.00 rozpoczną się egzaminy gimnazjalne.

W czterech szkołach: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 7 i SP nr 8 przystąpi do nich blisko 260 uczniów. Egzaminy zakończą się w piątek 12 kwietnia.Zobacz inne wiadomości tego autora: