Przygotowują koncerty w ogródkach
fot. Żywiecka Fundacja Rozwoju
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przygotowują koncerty w ogródkach

Grupa młodych śpiewaków i muzyków z Żywiecczyzny chce zarazić swoją miłością do muzyki klasycznej mieszkańców regionu. Mają nawet plan, jak taki śmiały cel zrealizować.W wakacje w Ślemieniu i w Żywcu odbywać się będą Letnie Ogrody Muzyczne! Trwają przygotowania do realizacji tego projektu - mówi śpiewaczka operowa Iwona Sapeta. PosłuchajPani Iwona śpiewać będzie wraz z koleżanką, a akompaniowac im będzie skrzypaczka oraz pianista. Pierwsze koncerty mają odbyć się na terenie gminy Ślemień, prawdopobnie w Parku Etnograficznym. Jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych. Koncert finałowy zostalby zorganizowany w Żywcu.

Jeśli ze względu na pandemię, w wakacje będą obowiązywały obostrzenia, będą to koncerty kameralne. Trudno, będziemy muzykować dla mniejszej publiczności, ale damy radę! - zapewnia Iwona Sapeta.
Projekt "Letnie ogrody muzyczne" zrealizowany zostanie dzięki grantowi przyznanemu przez Żywiecką Fundację Rozwoju w ramach programu Działaj Lokalnie. Podobnie jak inny projekt „Zielone warsztaty plenerowe”, którego efekty będziemy mogli obserwować w gminie Radziechowy-Wieprz.

Tam właśnie, tego lata, odbędzie się piknik z wykładem poświęconym przyrodzie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w lesie łęgowym w Wieprzu. Zorganizowane zostaną również warsztaty sadzenia roślin na terenie ogródka, który powstanie przed Urzędem Gminy w Radziechowach. Będą mogli na nie przyjść wszyscy i dzieci i dorośli. Chcemy przekazać ja sadzić roślny, czy podlewać, jak je pielęgnować  - zapewnia Jadwiga Kliś ze stowarzyszenia „Wieprzanki”. Posłuchaj

Projekt realizowany będzie dzięki grantowi przyznanemu - z programu Działaj Lokalnie- przez Żywiecką Fundację Rozwoju.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: