Przepisy i społeczna sprawiedliwość
Pixabay
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Przepisy i społeczna sprawiedliwość

Lokatorzy przekraczali dochód już dwa lata temu, jednak ze względu na pandemię urzędnicy postanowili przedłużyć umowę do końca sierpnia tego roku.
„Chciałabym opowiedzieć Wam jak wójt potraktował samotną matkę z dzieckiem. Mam opuścić mieszkanie socjalne 31 sierpnia 2022 do godziny 10. Zapytałam dlaczego nie zostanie mi przedłużona umowa – bo przekraczam dochód do mieszkania socjalnego a zarabiam najniższą krajową…”.
To fragment historii, którą opisuje nasza słuchaczka a dotyczy ona mieszkania socjalnego, w którym przez 3 lata mieszkała w gminie Lipowa.
Kobieta opowiada o chorym dziecku i partnerze po operacji, tymczasem mimo szczerych chęci, przepisy nie pozostawiają już pola manewru. Lokatorzy przekraczali dochód już dwa lata temu, jednak ze względu na pandemię urzędnicy postanowili przedłużyć umowę do końca sierpnia tego roku. Czynsz za mieszkanie to niespełna 41 zł plus media. Utrzymanie w budynku konserwatora kosztuje gminę więcej niż czynsze za wszystkie mieszkania, mówi Szymon Wróbel z gminy Lipowa.
Posłuchaj

Cztery mieszkania socjalne w Lipowej powstały przy okazji generalnego remontu budynku po nieistniejącej już fundacji „Zuzia”, a przejętego przez gminę w 2015 roku.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: