Przebudowa potrwa dłużej. Będzie też drożej?
fot. arch. MZD w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Przebudowa potrwa dłużej. Będzie też drożej?

18 listopada to nowy termin zakończenia rozbudowy ul. Łowieckiej w Bielsku-Białej. Nowy, bo koniec prac na Łowieckiej miał nastąpić w sierpniu.Przebudowa ul. Łowieckiej potrwa dłużej i może być droższa (w umowie zapisany koszt to 17,8 mln zł). Wykonawca chce dodatkowych środków na realizację, argumentuje to wzrostem cen. W urzędzie jest to teraz analizowane, o czym mówił na naszej antenie prezydent miasta. Posłuchaj.

- Pewne rzeczy okazują się w trakcie. Tutaj akurat, jeśli chodzi o Łowiecką, ten główny ciąg gazowy wysokiego ciśnienia, dopóki nie został przejęty przez nowego operatora - co nas zaskoczyło - nie można było przy nim w bliskiej odległości "grzebać" - mówiąc kolokwialnie. W tej chwili już jest to możliwe, są tam dalej utrudnienia w ruchu, jak to przy remoncie - komentował prezydent Jarosław Klimaszewski

Przebudowa Łowieckiej prowadzona jest od sierpnia zeszłego roku. W ramach tej samej inwestycji przebudowane zostały skrzyżowania ulic: Antycznej, Jeżynowej i Zwardońskiej oraz Jeżynowej i Łowieckiej. Powstało tutaj rondo.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: