Powstanie ogromny hotel. Czy zabraknie wody?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Powstanie ogromny hotel. Czy zabraknie wody?

Ogromny, pięciogwiazdkowy hotel przy ulicy Bukowej w Wiśle ma zostać otwarty już końcem roku. Ma być dostępny dla turystów w trakcie najbliższych zimowych ferii. Inwestycja budzi emocje w mieście, tym bardziej że tuż obok powstanie kompleks wysokich apartamentowców.Mieszkańcy ulicy Bukowej obawiają się nadmiernego ruchu na drodze wojewódzkiej nr 941 i hałasu. Jak twierdzą, już obecnie, zwłaszcza w weekendy średnio co minutę drogą przejeżdża auto. A przecież trasą nie dojeżdżają jeszcze goście do nowego hotelu. Co na to burmistrz Wisły?

- To trudna dyskusja. A czym różniłoby się powstanie 15 czy 40 pensjonatów w Wiśle i Istebnej, do której również prowadzi droga wojewódzka? Powstanie takich pensjonatów jest w planie i to wszystko będzie miało wpływ na komunikację - mówi Tomasz Bujok. Posłuchaj 

Powinniśmy myśleć jak usprawnić komunikację w Beskidach – uważa burmistrz. Dlatego na ten właśnie temat miejski samorząd rozmawia z zarządem województwa śląskiego. Jak zdradza Bujok, niebawem Śląski Urząd Marszałkowski powinien przekazać dobre - dla wiślan i turystów - wiadomości.

Problemy komunikacyjne to jednak nie jedyne sygnalizowane przez mieszkańców Bukowej. Ludzie obawiają się również, że może zabraknąć im wody  w kranach. W ogromnym hotelu na zboczu góry znajdzie się przecież 491 pokoi i apartamentów, a goście do dyspozycji będą mieli m.in. duży aqua-park. Zapotrzebowanie na wodę będzie więc dużo większe.

W tym roku nie było problemu z brakiem wody, ale oczywiście w czasie suszy to może się zmienić – przyznaje burmistrz Wisły. Myślę, że ten temat szybko rozwiążemy – dodaje.
- Między innymi z inicjatywy inwestora z ulicy Bukowej rozpoczęła się dyskusja w sprawie zwiększenia zasobów wody w zaporze w Czarnem. Pierwsze spotkanie samorządów z Wodami Polskimi dotyczące finanowania modernizacji zapory już się odbyło - informuje Tomasz Bujok. Posłuchaj   

Jak twierdzi burmistrz, nie będzie również problemu z odbiorem zwiększonej ilości ścieków z ulicy Bukowej. Warunki przyłączenia obiektów do kanalizacji określają Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej, które są odpowiedzialne za oczyszczanie ścieków – podkreśla.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: