Powstanie obwodnica. Podpisano umowę
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Powstanie obwodnica. Podpisano umowę

Podpisano umowę na obwodnicę Zatora w powiecie oświęcimskim. Nowa droga ma być gotowa za 4 lata.Umowa dotyczy opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej, ale również uzyskania decyzji administracyjnych i sprawowania nadzoru nad budową. To pierwsza umowa podpisana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w której wykonawcę zobowiązano do zastosowania metodyki i narzędzi BIM (Building Information Modeling). Jest to nowoczesna technologia, w której stosuje się trójwymiarowe, cyfrowe modele obiektów. 
 
Obwodnica Zatora będzie nowym odcinkiem drogi krajowej nr 28, który umożliwi obejście miasta od strony zachodniej. Jej początek znajdzie się na rondzie w ciągu drogi krajowej nr 44 (koło Energylandii). Koniec w pobliżu Zatorlandu. 
 
Obwodnica będzie miała jedną jezdnię o długości 2,1 km. W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 781. Powstaną dwa wiadukty, most i dwa przepusty, skrzyżowania oraz ekrany akustyczne, zieleń ochronna i przejścia dla zwierząt. 

Koszt prac projektowych i nadzoru nad budową wyniesie 2 214 369 zł brutto.


Zobacz inne wiadomości tego autora: