Porady i konsultacje za darmo
fot. pixabay na licencji CC0
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Porady i konsultacje za darmo

"Klub Pacjenta" jutro ( 02.12) w Bielsku-Białej. To będzie cykl spotkań z wykładami i indywidualnymi konsultacjami. Organizatorzy chcą postawić na profilaktykę pierwotną, szczególnie w zakresie chorób kardiologicznych.Wykłady, ale przede wszystkim indywidualne konsultacje. To zaproszenie na jutro, na spotkanie w ramach "Klubu Pacjenta". Dominującą tematyką będzie kardiologia i profilaktyka pierwotna. Organizatorami spotkania są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Beskidzka Izba Lekarska i szpitale z Bielska-Białej.

- Chcemy przekonać, że edukacja zdrowotna to jest to, co prowadzi do profilaktyki [...]. Profilaktyka w Polsce raczkuje, kardiolodzy też o tym ciągle mówią [...]. Chcemy docierać do szerokiej publiczności, dlatego że to jest bardzo ważne. O czynnikach ryzyka zależnych od nas [...], już wiemy od bardzo dawna, należy na to wpływać - mówiła nam dr n. med. a także senator RP Agnieszka Gorgoń-Komor. Posłuchaj.

Jednym z prelegentów będzie prof. Krzysztof Milewski, ordynator Oddziału Kardiologii, dyrektor Ośrodka Kardiologiczno-Kardiochirurgicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. - "Klub Pacjenta" wymyśliliśmy głównie, dlatego że będąc bardzo zajętymi oddziałami kardiologii [pracą na oddziałach - red.] - z wieloma ostrymi przypadkami przyjmowanymi codziennie - często nie mamy wystarczająco dużo czasu, by poświęcić go pacjentom, ich rodzinom. Chcieliśmy tym "Klubem Pacjenta" troszeczkę to im zrekompensować, czyli przede wszystkim powiedzieć im co robić, żeby być dłużej zdrowym albo jak żyć, jak postępować po incydencie takim jak zawał serca - opowiadał nam prof. Milewski. Posłuchaj.

"Klub Pacjenta" rozpocznie się jutro w samo południe w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej przy ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Wstęp jest wolny. Na początek wykłady specjalistów, a później indywidualne konsultacje.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2



Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: