"Polowania na jelenia" nie było. Policja odsłania kulisy sytuacji i publikuje nagranie
KMP w Bielsku-Białej
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

"Polowania na jelenia" nie było. Policja odsłania kulisy sytuacji i publikuje nagranie

W sieci rozpętała się burza. Policjanci z grupy SPEED niesłusznie zostali posądzeni o prowokowanie sytuacji na drodze.Po publikacji w internecie filmu z kamerki samochodowej i po lawinie negatywnych komentarzy - bielska policja publikuje komunikat, a na poparcie swoich argumentów, także zapis z wideorejestratora wozu grupy SPEED. Do tej sytuacji na drodze doszło w Bielsku-Białej przed kilkoma dniami. 
 
Filmik, przez który w sieci rozpętała się burza, miał być dowodem na "polowanie na kierowców". Wideo policji odsłania jednak kulisy tej sytuacji. To... kierowca skody chciał przyłapać mundurowych na łamaniu przepisów. 
 
Przed przejściem dla pieszych rozpoczął "hamowanie silnikiem". Policjant z BMW nie wiedział dlaczego kierowca skody zaczął zwalniać i również zaczął hamować. Potwierdza to rejestracja wypowiedzi mundurowych. Publikacja wideo pokazuje, że mundurowi niesłusznie zostali posądzeni o prowokowanie sytuacji na drodze. Hamowanie radiowozu przed przejściem dla pieszych było więc spowodowane poprzedzającym je, zwolnieniem prędkości przez skodę, a nie próbą doprowadzenia do popełnienia wykroczenia drogowego przez kierującego samochodem osobowym - czytamy w komunikacie rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: