Po kilku latach budowy, dzisiaj otwarcie
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Beata SteklaBeata Stekla

Po kilku latach budowy, dzisiaj otwarcie

Właśnie otwarty, nowy Komisariat Policji w Zatorze (powiat oświęcimski) znajduje się przy ulicy Słowackiego 15a.Dotychczasowa siedziba zatorskiej policji mieściła się w budynku jednorodzinnym, który został zaadaptowany na potrzeby mundurowych. Budowa nowej ruszyła w 2017 roku - i miała się zakończyć na początku 2020 roku. Wykonawca nie wywiązywał się jednak z umowy i prace wstrzymano. Nowy wykonawca został wyłoniony w kolejnym roku, a inwestycja dokończona.

Nowy komisariat to piętrowy budynek. Na parterze znajdują się poczekalnia z sanitariatami dla osób niepełnosprawnych, pokój przyjęć, sekretariat, biura komendanta, szefa prewencji i zespołu ds. wykroczeń, pomieszczenia socjalne, gospodarcze i magazynowe, składnica akt, magazyn dowodów rzeczowych oraz sanitariaty.  

Na pierwszym piętrze ulokowano salę narad, biura dla policjantów, pomieszczenie do sporządzania dokumentacji niejawnej, pomieszczenie socjalne i gospodarcze, szatnię, serwerownię oraz magazyn broni i uzbrojenia.

Częścią komisariatu jest też osobny budynek gospodarczy z garażem na dwa samochody, kotłownią,  magazynem dowodów rzeczowych wielkogabarytowych oraz składnicą odpadów.

Na terenie obiektu znajdują się miejsca postojowe dla samochodów służbowych oraz parking dla interesantów z miejscem dla niepełnosprawnych.

Budowa komisariatu oraz jego wyposażenie kosztowały 4 miliony złotych. Będzie on miejscem pracy dla 18 policjantów oraz dwóch pracowników cywilnych. 

Podlega mu Dolina Karpia, w tym miasto i gmina Zator oraz gmina Przeciszów. Ze względu na znajdujące się tam parki rozrywki region ten odwiedza około dwóch milionów turystów rocznie.

 

 Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: