Patrol na dwóch kółkach. Ma opatrywać po wywrotceJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Patrol na dwóch kółkach. Ma opatrywać po wywrotce

Czy w Bielsku-Białej powstanie Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy? W kampanii wyborczej postulował to z jeden z kandydatów na prezydenta miasta.To był jeden z punktów "piątki Drabka". Kandydat na prezydenta Bielska-Białej, a obecnie wiceprzewodniczący rady miejskiej Przemysław Drabek, w czasie kampanii wyborczej deklarował utworzenie Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy. Teraz w sprawie takiego patrolu pisze do zwycięzcy wyborów. O pomyśle, który z powodzeniem jest realizowany np. w Gliwicach, wiceprzewodniczący mówił na naszej antenie. Posłuchaj.

Jak w realizacji ma to wyglądać? Gmina ogłosiłaby konkurs na prowadzenie dwuosobowych patrolów rowerowych, które pełniłyby dyżur w weekendy i pozostałe dni wolne od pracy. Takie patrole trzeba skierować tam gdzie jest najwięcej rowerzystów, czyli na Błonia, na tereny rekreacyjne w Straconce i w okolice ścieżki rowerowej wokół lotniska. 

Pomoc polegałaby na przykład na opatrzeniu rany po wywrotce na rowerze lub rolkach. To odciążyłoby służby ratunkowe, które w tym czasie mogą zająć się bardziej skomplikowanymi przypadkami medycznymi.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: