Palił styropian
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Palił styropian

Za oknami coraz chłodniej, powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone. Nic dziwnego, skoro jak pokazują kontrole strażników, wrzucamy do pieców nie tylko dozwolone paliwo, ale wręcz trujące odpady.Strażnicy z Czechowic-Dziedzic sprawdzając paleniska w centrum miasta odkryli, że 29-letni mężczyzna ogrzewał garaż przy ul. Słowackiego paląc styropian. Na dodatek, wlewał do pieca zużyty olej silnikowy. Ogień trudno było ugasić, a na zewnątrz budynku wydobywały się kłęby dymu i nieprzyjemny zapach. Mężczyzna stwierdził, że... nie wiedział o zakazie spalania tego typu materiałów. Strażnicy ukarali go mandatem.

Mandaty wystawiają strażnicy również w Cieszynie. Mundurowi nie mogą jednak przeprowadzać kontroli pieców o dowolnej porze. Przepisy zabraniają robić tego po godz. 22.00, kiedy do takich incydentów dochodzi najczęściej  - mówi burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Posłuchaj

"Nie truj sąsiada!" - apelują do mieszkańców urzędnicy w Cieszynie. Z tym hasłem przygotowano specjalne ulotki, które można zawiesić na klamce drzwi czy furtce posesji sąsiada, którego podejrzewamy o palenie śmieci. Zawieszki są dostępne na parterze budynku urzędu miejskiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: