Obserwowaliśmy finisz prac przy tworzeniu muralu
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Obserwowaliśmy finisz prac przy tworzeniu muralu

Dziś zakończy się praca nad kolejnym w Bielsku-Białej - muralem.Kolejne wielkoformatowe dzieło powstało w stolicy Podbeskidzia. Przez 10 dni na ścianie bloku przy ul. Grażyny 15 tworzył go Turbos. Przedstawia ptaka tui, który jest jednym z symboli Nowej Zelandii. Przede wszystkim przykuwa uwagę opalizującym opierzeniem. Na bielskim muralu kolor niebieski jest tym dominującym.

- Jest tutaj ptak tui; zielone tło nawiązujące do drzew, plus liście i kwiaty, i ptaszek siedzi sobie na gałęzi [...]. Mieliśmy tutaj przeszkody po drodze, bo pogoda nie sprzyjała, także tydzień miałem "wycięty" - opowiadał nam artysta. Posłuchaj.

W Bielsku-Białej to drugi mural autorstwa Turbosa. Pierwszy możecie oglądać na ścianie budynku przy ul. Sempołowskiej (przedstawia sowę). W okolicy wielkoformatowe malowidła Turbosa znajdziecie jeszcze w Jaworzu.

Nieformalny szlak bielskich murali złożony jest już z ponad 20 wielkoformatowych malowideł. Jednym z ostatnich, jakie powstały, jest ekologiczny mural na ścianie budynku przy ul. Mickiewicza. Farby użyte do jego stworzenia zmniejszają zanieczyszczenie powietrza.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: