O włos w wyborach do Senatu. AKTUALIZACJA
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

O włos w wyborach do Senatu. AKTUALIZACJA

W okręgu 78 mandat senatorski zdobyła Agnieszka Gorgoń-Komor.AKTUALIZACJA 10.30
Telefony z gratulacjami urywają się u Agnieszki Gorgoń-Komor, która wygrała wybory do senatu w okręgu 78. Na reprezentantkę Koalicji Obywatelskiej, miejską radną i lekarkę zagłosowało 51% wyborców z Bielska-Białej, powiatu bielskiego i pszczyńskiego. Przewaga nad Andrzejem Kamińskim z PiS-u była więc minimalna. Zwyciężczyni zamiast świętować, dziś pracuje, co deklaruje także w przyszłości - być blisko pacjentów. Ma sporo planów związanych ze zmianami w służbie zdrowia. Posłuchajcie!
 
AKTUALIZACJA 09:05
Drugi mandat senatorski w naszym regionie dla Tadeusza Kopcia (okręg nr 79). Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał Huberta Maślankę i Jerzego Jachnika.

AKTUALIZACJA 08:22

Niespodzianka przy wynikach do Senatu. Mandat zdobywa kandydatka Koalicji Obywatelskiej. To już pewne, że Agnieszka Gorgoń-Komor (51,09%) będzie reprezentowała okręg 78 w Senacie. To minimalna wygrana nad Andrzejem Kamińskim (48,91%).

WPIS:
W przypadku głosowania na kandydatów do Senatu, sytuacja jest klarowniejsza, choć ciągle nie spłynęły wyniki z wszystkich komisji okręgów 78 i 79. Cząstkowe dane pokazują, że w tym przypadku także wygrywają kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Coraz bliżej sięgnięcia mandatu senatorskiego są: Andrzej Kamiński oraz Tadeusz Kopeć.

Okręg nr 78, wyniki z 77,06% obwodowych komisji:

Tadeusz Kopeć - 51,89%
Hubert Maślaka - 37,99%
Jerzy Jachnik - 10,12%

Okręg nr 79, wyniki z 46,5% obwodowych komisji:

Andrzej Kamiński - 55,17%
Agnieszka Gorgoń - Komor - 44,83%

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: