Niespodzianki przy przebudowie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Niespodzianki przy przebudowie

Jeśli taka pogoda jaką mamy teraz utrzyma się dłużej, prace związane z przebudową ulicy Prusa będą prowadzone do końca roku – mówi starosta bielski Andrzej Płonka o inwestycji prowadzonej w Czechowicach-Dziedzicach.Na razie pogoda sprzyja drogowcom i obecnie przerwa zimowa nie jest planowana. - Im więcej firma zrobi w tym roku, tym lepiej – dodaje samorządowiec.

Przy przebudowie ulicy Prusa pojawiły się jednak niespodzianki. W trakcie prowadzenia prac okazało się, że pod ziemią są sieci światłowodowe, o których nie wiedział nikt, nie zostały uwzględnione nawet w projekcie. - Szukamy ich właścicieli, to nam opóźnia pracę - mówi Andrzej Płonka.Posłuchaj 

Mimo prowadzonej przebudowy drogą nadal poruszają się nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki zmierzające do PSZOK-u, cysterny do zakładu Lotos i miejskie autobusy. Przejechanie ulicą Prusa bywa bardzo trudne. Starosta zapewnia, że drogowcy robią wszystko, aby zapewnić płynny ruch wszystkich pojazdów.

Planowany termin zakończenia robót to maj przyszłego roku. W ramach inwestycji nie tylko zostanie przebudowana droga powiatowa. Na skrzyżowaniu Prusa i Barlickiego powstanie rondo.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: