Nie było lekcji
fot.: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie było lekcji

Dzisiaj nauczyciele mają swoje święto. W Dniu Edukacji Narodowej zazwyczaj nie ma lekcji, są za to organizowane uroczystości. Pedagodzy przyjmują dziś życzenia!Zdrowia i końca pandemii, oby wróciła normalność na którą kiedyś tak narzekaliśmy - takie życzenia najczęściej było słychać na spotkaniu z okazji powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej wyróżniono pracowników oświaty. 25 nauczycielom wręczono nagrodę finansową starosty. Akty nadania na nauczyciela mianowanego odebrały 3 osoby.

- Za nami trudny czas. Trzecia fala pandemii COVID-19 dała nam się mocno we znaki. Wy, jak nikt inny odczuliście tą rzeczywistość. Patrząc jednak na wyniki tegorocznych matur, nie mamy czego się wstydzić - nauczycielom dziękował starosta Andrzej Płonka.
 
- Żyliśmy i żyjemy w totalnym kryzysie, w którym próbujemy sobie poradzić. Najtrudniej było na początku - to było zaskoczenie, jak wojna. Teraz już sobie z tym radzimy, ale trzeba liczyć się z konsekwencjami. Może nie wszyscy zdają sobie z tego jeszcze sprawę, że ta sytuacja mocno nas pogruchotała psychicznie - mówi Jan Bieroński, dyrektor czechowickiego ogólniaka.Posłuchaj
 
Bardzo oryginalne życzenia wszystkim nauczycielom, nie tylko tym zebranym na uroczystym spotkaniu w starostwie, przekazała Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w powiecie bielskim.
- Ponieważ jestem również belfrem, z 37-letnim stażem, chciałam Państwu dedykować pewną sentencję: życie jest nie jest po to żeby się spieszyć, życie jest po to, żeby się nim cieszyć. Tego Państwu z całego serca życzę – mówi Dorota Nikiel. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: